З 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України №128 щодо обов'язкового використання РРО/ПРРО.
Реєстратор розрахункових операцій – це пристрій, призначений для фіксації процесу купівлі-продажу між продавцем та покупцем з одночасною реєстрацією цієї дії на серверах податкової служби.
PPО бувають двох типів: традиційні та програмні.
До традиційних PPO відносять фіскальні реєстратори, що підключаються до систем POS (ноутбуків, комп'ютерів) і касові апарати, які мають можливість друкувати паперові чеки, інформація про які зберігається в пам'яті фіскального пристрою.
Програмне PPO – це програмне забезпечення (ПЗ) або віртуальна програма, яку можна встановити на будь-який зручний для підприємця пристрій: софт (драйвер) встановлюється на ноутбук, ПК, POS систему, а програма – на смартфон або планшет. При використанні ПРРО електронний чек з індивідуальним номером формується на сервері податкової служби з подальшим його збереженням, а покупець може отримати чек або у паперовому вигляді (для цього використовується пристрій для друку, найчастіше недорогий POS принтер чеків), або в електронному вигляді – смс повідомлення , на електронну пошту або зчитування QR коду.
Хто зобов'язаний використати ПРРО чи PPO у розрахунково-касових операціях з 1.01.2022?
Усі фізичні особи-підприємці (ФОП, ФОП) на загальній системі оподаткування, всі юридичні особи, всі ФОП 2-4 групи єдиного оподаткування (у тому числі онлайн інтернет магазини), з якими клієнти розраховуються готівкою або банковими картками, зобов'язані використовувати РРО або ПРРО із 1 січня 2022 року.