0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Tермінали збору даних (ТЗД) на сьогоднішній день набули широкого поширення в обліку товарів та основних засобів, проведенні інвентаризації, доставці товарів.

1200 1200 cf4d051bafedb7100a035db150d78ad0

Відповімо на запитання "Що таке мобільний термінал збору даних?"
Термінал збору даних або ТЗД скорочено - це мобільні міні-комп'ютерні пристрої в промисловому корпусі з вбудованими сканерами штрих-коду, деякі моделі можуть виглядати як смартфон.

Чим телефон відрізняється від терміналу збору даних?
Якщо просто, то смартфон обладнаний фотокамерою і, в принципі, може працювати зі штрих-кодами, але не так ефективно і для роботи на складах він дуже крихкий.

Чим сканер відрізняється від ТЗД?
Сканер штрих-коду - найпростіший пристрій, що зчитує штрих-коди і перетворює зображення в цифровий сигнал і відразу надсилає інформацію в головний комп'ютерний пристрій по кабелю. Дещо відрізняються сканери штрих-коду з пам'яттю, які можуть зберігати якусь кількість лічених кодів у внутрішній пам'яті. Також відрізняються радіосканери штрих-коду методом передачі даних бездротовим з'єднанням.

Які види ТЗД бувають?
Є два основні види та форм-фактори терміналу збору даних. Перший формат називають EDA (Electronic data assistant) і він дуже схожий на звичайний смартфон або КПК (кишеньковий персональний комп'ютер) за зовнішнім виглядом та вагою. А ось складський термінал збору даних виглядає більш захищено, має більшу вагу та корпус, причому на корпусі часто є додаткові вставки для захисту під час падіння.

Який вигляд має термінал збору даних?
Термінал EDA на вигляд схожий на великий смартфон, а ось термінал збору даних для складу можна побачити на картинці.
Що стосується типу корпусу ТЗД для складу, то існує кілька форм-факторів: стандартна конфігурація з вбудованим в корпус сканером (Straight), конфігурація з пістолетною рукояткою (Gun), а також конструкція з скануючої головкою, що обертається (Rotating). Найбільш поширені термінали з вбудованим в корпус сканером (Термінали з обертовою скануючою головкою зручні тим, що користувач, повернувши скануючий модуль, зможе вважати коди у важкодоступних місцях. При активній експлуатації терміналу збору даних на складі або виробництві зручніше використовувати ТЗД з пістолетною рукояткою. У користувача не так сильно втомлюватиметься рука і тримати термінал буде набагато легше. У серії тзд зебра МС33 доступні всі зазначені форм-фактори.

Чим відрізняються ТЗД?
Вибираючи ТЗД, потрібно з'ясувати такі моменти:
Для виконання яких завдань він потрібен, в яких умовах повинен працювати ваш термінал збору даних (інвентаризатор, як його ще називають), які типи штрих-кодів (лінійні або двовимірні) він повинен зчитувати, чи плануєте ви працювати з базою даних у режимі реального часу за бездротовою мережі, яка операційна система краща.
Щодо умов роботи, то варто звернути увагу на робочу температуру терміналу, а також на умови експлуатації. Робоча температура ТСД коливається в діапазоні від – 20ºС до +50ºС, що дозволяє використовувати морозостійкі термінали на складах, що не опалюються, в холодильниках. Деякі пристрої використовують в умовах підвищеної запиленості та вологості. Щоб продовжити термін служби терміналу збору даних, варто звернути увагу на його клас захищеності (IP) – рівень захисту корпусу від пилу, вологи, занурень у воду, ударостійкості. Високий рівень захисту корпусу пристрою – це велика перевага. Придивіться до терміналу збору даних PM 451 з рівнем захисту IP65 або ТЗД Zebra MC93 з класом захисту IP 67, якщо вам потрібен термінал для складу з високим рівнем ударостійкості.

Які види модулів, що сканують, використовуються в ТЗД?
Важливою характеристикою, яку варто звернути увагу при виборі терміналу збору даних, є тип вбудованого сканера штрих коду (модуля, що сканує). Наразі поширені термінали з лазерними сканерами та імідж сканерами. Різниця полягає в тому, що лазерний сканер зчитує тільки лінійні/одномірні (1D) штрих коди (на продуктах або інвентарних етикетах найчастіше використовуються саме такі коди). Перевага імідж (цифрового) сканера в тому, що він з легкістю зчитує не тільки 1D штрих-коди, але й двовимірні (2D) коди без ретельного наведення на них. Крім того, цифровий сканер зчитує штрих-коди не тільки з паперу, але і з монітора комп'ютера або екрана телефону.
Вирішивши купити термінал збору даних, вам потрібно буде здійснити вибір операційної системи. З 2021 року розпочалося активне використання терміналів збору даних з OS Android. З ними набагато легше здійснювати розробку прикладних програм. Як і раніше, доступні тсд на Windows Mobile або Windows CE. Компанія Ітератор пропонує власну безкоштовну програму для ТЗД "Scan manager" - це універсальна програма для Android терміналів даних та для ТЗД на ОС Windows. Причому, вирішивши купити ТЗД у нас, ви отримаєте програмне забезпечення для терміналу безкоштовно в подарунок!

Які засоби передачі даних використовуються для ТЗД?
Дотепер у деяких ситуаціях виправдано використання batch (offline) терміналів збору даних. Дані про асортимент та кількість передаються на термінал через кабельне з'єднання або комунікаційно-зарядний пристрій (кредл). Але все ж таки більшість терміналів працюють в режимі реального часу по бездротовій мережі з базою даних. Для цього використовуються декілька різних технологій. Для передачі інформації від терміналу збору даних до сполученого пристрою, що має модуль Bluetooth, використовують технологію Bluetooth. Діапазон дії – від 10 до 100 м.
Wi-Fi – це найпоширеніша технологія. На складі, у магазині чи офісі будується бездротова мережа з точок доступу. Користувач може переміщатися з терміналом по всій території та отримувати/передавати дані на сервер у режимі реального часу. Актуальність та точність даних забезпечена.
Стільниковий зв'язок (WAN) зручний у тих випадках, коли терміналами оснащують водіїв та експедиторів.

Які види клавіатур використовують у ТЗД?
Ще одна характеристика, яка має значення при виборі терміналу – це клавіатура та дисплей. Якщо працівник має працювати в рукавичках, то найкраще вибирати термінал з великим екраном і мінімальною кількістю кнопок. Для користувачів, яким необхідно вводити великий обсяг інформації, варто використовувати термінал із буквено-цифровою клавіатурою.

Скільки коштує термінал збору даних?
Ціна терміналу збору даних сильно відрізняється залежно від виробника (на ринку багато дешевих ТЗД невисокої якості китайського виробництва) та перерахованих вище характеристик. Так, наприклад, ціна терміналу даних EDA (у форматі смартфона) китайського виробництва може бути близько 400 доларів. А ось ціна захищеного терміналу збору даних для складу може сягати 3000 доларів.

Більшість ТЗД виготовляються з підвищеними характеристиками герметичності, вібро- та ударостійкості відповідно до вимог до роботи у складних складських чи виробничих умовах. Такі якості значно продовжують життєвий цикл цих пристроїв і часто призводять до того, що компанії продовжують використовувати термінали збору даних, які знято з виробництва та замінено на нові моделі. А для фірми на початковому етапі діяльності або з обмеженим бюджетом є сенс розглянути варіант купити вживані тзд бв або взяти тзд термінал в оренду. Всі вказані пристрої проходять попередню діагностику в нашому сервісному центрі по ремонту терміналів збору даних, є повністю робочими та продаються з гарантією. Отримати повнішу інформацію від наших консультантів ви можете, зателефонувавши за номерами, вказаними на сайті.

avtor-Svitlana