0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Термопринтери універсальні та компактні і призначені для підприємств сфери послуг, таких як ресторани, фаст-фуди, кав'ярні, готелі, атракціони, кінотеатри та для різноманітних магазинів, у тому числі інтернет-магазинів. У комплекті зі сканерами штрих-коду та POS системами вони складають базовий комплект торговельного POS обладнання для автоматизації обліку.

Який краще вибрати термопринтер для чеків?

Вибір POS принтера чеків, який відповідає вашим потребам, важливий, і саме тому ми намагатимемося відповісти на всі питання, які виникають перед покупкою. Окремо приділимо увагу принтерам чеків для кухні.

Давайте почнемо з розгляду питання, який принтер використовується для друку чеків?

Для друку чеків в Україні використовуються або спеціалізовані POS принтери, або фіскальні принтери або реєстратори ККМ, контрольно-касові машини. У цій статті ми розповімо про POS принтери, які підключаються до якогось керуючого пристрою – POS системи із встановленим програмним забезпеченням для автоматизації обліку, комп'ютера, планшета, смартфона.

Виды чековых принтеров Як друкує термопринтер чеків?

Для друку використовується термоголовка, а саме її частина, яка відповідає за нагрівання термочутливого шару касового паперу. Термопринтер нагріває ті місця касового паперу, на яких потрібно нанести інформацію. Принтери етикеток можуть використовувати термотрансферну технологію друку, де необхідні додатково такі витратні матеріали як риббони (фарбувальна стрічка), а також про те, що є на ринку кілька моделей універсальних принтерів етикеток та чеків, що може бути зручно для невеликих підприємств, де потрібно друкувати невелику кількість чеків та етикеток.

Що можна друкувати на термопринтері?

За призначенням термопринтери бувають принтерами чеків і принтерами етикеток. Що можна друкувати на чековому принтері? Чековий апарат друкує на касовому термочутливому папері чеки, рахунки, квитанції про оплату, накладні. Принтер же етикеток друкує будь-яку інформацію на самоклеючій етикетці, це можуть бути в першу чергу товарні етикетки зі штрих-кодом, логістичні/транспортні етикетки та інші.

Розберемося які бувають принтери чеків за параметрами?

Важливими характеристиками при виборі принтера є: 1) дозвіл друку, 2) максимальна ширина друку, 3) швидкість друку, 4) інтерфейси підключення, 5) ресурс обрізача, 6) ресурс термоголовки, 7) наявність обрізача.

Яка роздільна здатність принтера чеків мені потрібна?

Для друку текстів, зображень та штрих-кодів на чеку для клієнта достатньо принтера з роздільною здатністю 180 dpi або 203 dpi.

Яка ширина друку POS принтера мені потрібна?

Ширина чекової стрічки є важливою в деяких сферах застосування. Найчастіше назви товарів, послуг чи страв містять багато символів. Скорочення назв бувають нечитаними і тоді "широкий" принтер зможе вирішити завдання. Чекові принтери поділяються на 2 великі групи:

Принтери максимальної ширини паперу 58 мм.
Принтери максимальної ширини паперу 80 мм.
При цьому майже завжди принтери з максимальною шириною паперу 80 мм мають у комплекті перегородку та можуть друкувати і на стрічці 58мм. А такий показник, як довжина чека, може бути змінним для обох груп.

Чи важлива швидкість друку принтера?

Для підприємств із високим показником «прохідності», тобто з великою кількістю клієнтів, швидкість буде важлива. Після оплати на касі покупцям не подобається очікування. Швидкість друку часто пов'язана з якістю друку та якістю всього пристрою. Коливається в межах 150-300 мм/сек. У дорожчих моделей вища і швидкість друку, при цьому зберігається дуже гарна якість друку. Але є й недорогі моделі, у яких показник швидкості друку сягає 300 мм/сек, наприклад у чекового принтера Zjiang ZJ-8350.

Як підключити принтер для друку чеків до комп'ютера?

Найчастіше принтер для друку чеків підключається до комп'ютера прямим з'єднанням USB. Якщо принтер оснащений інтерфейсом Ethernet, то його можна підключити до комп'ютерної мережі та надсилати завдання на друк з кількох пристроїв. Принтери для чеків з Ethernet трохи дорожчі, але при цьому ви заощаджуєте, купуючи один пристрій замість 2-х або 3-х. Є пристрої, такі як POS принтер SAM4S Giant-100, який оснащений у стандартній комплектації широким набором дротових інтерфейсів: Ethernet, USB, послідовний, а також можливе додаткове встановлення бездротових інтерфейсів Bluetooth та Wi-Fi. Якщо вам потрібно підключити POS принтер до планшета або смартфону, наявність інтерфейсів Bluetooth і Wi-Fi стане важливим критерієм вибору.

Що ще потрібно врахувати, щоб вибрати найкращий принтер чеків?


Надійний POS принтер обов'язково має вбудований обрізач (різьбяр, різак) і має високий ресурс обрізача до 1,5 млн обрізів. Щодо обрізки чеків, деяким замовникам важливо, щоб пристрій мав можливість як повного, так і часткового обрізу. Ще один показник надійності – ресурс термоголовки. У брендових моделей, як, наприклад, у принтерів чеків Sam4s, цей показник найвищий – 150 км друку.
Принтер Sam4s Gcube один із небагатьох на ринку має можливість здійснювати як вертикальну, так і горизонтальну (фронтальну) подачу надрукованого чека. Чим це краще? Ви можете встановити його під столом касира, на полиці, де завгодно.


Чи потрібно заправляти термопринтер?


POS принтер треба заправляти лише таким витратним матеріалом, як касова стрічка. Вам не потрібні чорнило, як у струменевого принтера і не потрібні тонер-картриджі, не потрібні риббони (фарбувальні стрічки), як для термотрансферних принтерів. Заправка чекової стрічки триває секунди. Майже всі сучасні принтери навіть недорогі (наприклад, термопринтери Xprinter і принтери чеків G-printer) мають систему «drop-in» - «кинув і забув».


Яка стрічка потрібна для чекового принтера?


Стрічка є необхідним витратним матеріалом. Принтер за допомогою термоголовки наносить інформацію на касовий папір. Ширина стрічки обумовлена ​​характеристиками принтера – 58 або 80 мм. Інформація наноситься лише чорним кольором. У статті про переваги використання принтерів чеків та їхні недоліки ми розповідали як можна зробити касові чеки кольоровими.


Які потрібні принтери чеків для кухні?


На кухні чекові принтери використовуються для друку замовлень. Там їм доводиться працювати в умовах підвищеної вологості та забруднень. У деяких випадках на корпус можуть пролити воду, перекинути їжу. Для таких умов рекомендуємо принтер чеків SAM4S GCUBE. Корпус цього корейського чекового принтера водонепроникний спереду та зверху. Материнська плата встановлена ​​таким чином, щоб волога стікала, не затримуючись на ній. За допомогою спеціального кріплення його можна встановити на стіні, під столом і при цьому ви зможете так само зручно отримувати чеки, оскільки він має можливість горизонтальної (вперед) і вертикальної (вгору) видачі чека. Такі захищені від вологи принтери, як SAM4S GCUBE, має сенс використовувати в кав'ярнях, а також якщо чековий апарат встановлений на стійці бару.
Ми постаралися максимально відповісти на запитання «Як вибрати принтер чеків?», але якщо ви все ще сумніваєтеся який POS принтер чеків краще для ваших завдань – зателефонуйте нам в Iterator Україна!

avtor-Svitlana