Як отримати штрих код українському виробнику товарів для програми кеш-бек або згенерувати штрих-код онлайн?
Як отримати штрих-код?
Головне, що треба згадати, якщо ви НЕ постачаєте товар у торговельну мережу на продаж – ви можете самі згенерувати штрих-код безкоштовно за допомогою генератора штрих-кодів. В інтернеті достатньо онлайн генераторів штрихкодів де ви можете створити як лінійні штрих-коди, такі як EAN, UPC, Code-128, так і двовимірні популярні QR Code, PDF417 та багато інших.
Але що робити українському виробнику для отримання переваг програми кеш-бек, якщо ваш товар поставляється в роздрібну мережу?
За штрих-кодом треба звернутися в організацію GS1. www.gs1.org
Що таке GS1?
GS1 - міжнародна організація, яка займається стандартизацією обліку та штрихового кодування товару - логістичних одиниць. У 2004 році EAN і UCC запустили Глобальну мережу синхронізації даних, яка дозволяє ефективно обмінюватися основними даними про продукти. Організація почала використовувати назву GS1 у всьому світі. Кожна країна має свій власний місцевий офіс, який керує ліцензуванням префіксів компаній і GTIN.
Як отримати штрих-код в GS1?
Стаючи членом GS1, вступаючи до організації, ви зможете отримати унікальний префікс організації, який дозволяє генерувати ваші коди GTIN та зможете додавати інформацію про Ваші товари до бази GS1. Цей префікс надається/оновлюється щорічно. Тобто вашим товарам присвоюються певні унікальні номери, що не повторюються, вони не класифікують товар, тобто не несуть конкретної інформації про нього. Інформація міститься лише у супровідних документах та базі даних, а лінійний штрих-код є ключом до бази даних.
Щоб отримати асоційоване членство в «ДжіЕс1 Україна», треба зареєструватись на сайті: https://gs1ua.org/iak-otrymaty-shtrykhovyy-kod/
Система ідентифікації продукту GS1 гарантує, що номер, який ви надали своєму продукту, є унікальним. Роздрібні продавці вже понад 40 років використовують ідентифікатори продуктів GS1 – GTIN – для керування своїми запасами.
Перевірити штрих-код можна на сайті організації https://www.gs1.org/services/verified-by-gs1
Я отримав штрих-код, як мені нанести штрих-код на товар?
Якщо ви виробник товару і для продажу в роздрібних мережах у вас уже є автентичний унікальний номер штрих-коду, і вам потрібне лише створене зображення, подумайте про те яким чином ви будете наносити штрих код - в типографії на упаковку товара або за допомогою принтера штрих-кодів на самоклеячу етикетку.
Принтер етикеток може знадобитися вам у таких випадках:
- ваш товар не має стандартної упаковки, на яку в типографії можна нанести штрихкод
- ваш товар вже має упаковку і вам треба нанести штрих коди (зверніть увагу на вживані принтери та послугу оренди принтерів)
- ваш товар ваговий і в штрих-код треба поміщати інформацію як про товар, так і про його вагу
- ваш товар має унікальні серійні номери
Як зробити дизайн етикетки з назвою товара, логотипом, штрих-кодом?
Деякі принтери для наклейок продаються в комплекті з безкоштовним програмним забезпеченням для дизайну етикетки (наприклад, принтери етикеток Godex). Деякі виробники принтерів мають безкоштовну версію програми для створення етикеток з урізаним функціоналом (як наприклад для принтерів Zebra). В цій статті ми розглядали питання цін та функціоналу програм для створення етикеток. https://www.iterator.com.ua/ua/poleznye-materialy/198-yak-obrati-programu-dlya-dizajnu-etiketok
За допомогою GoLabel ви можете створювати етикетки зі штрих кодами GS1 - стандартні лінійні 1D, двомірні 2D, QR-коди. Можливий друк логотипів і графічних елементів. Програма для дизайну етикеток GoLabel дозволяє друкувати етикетки з Word або Ексель - MS Word, MS Excel підтримує більшість популярних баз даних (SQL, Access, Oracle, Excel, TXT, DBF). Якщо у вас принтер іншої моделі - можете використовувати GoLabel PDF безкоштовно російською. На нашому youtube каналі можна подивитися ознайомлювальне відео про функціонал цього безкоштовного програмного продукту https://www.youtube.com/watch?v=qxhihXBa4og
Що таке GTIN?
Глобальний номер торгової одиниці GTIN – номер, який унікально ідентифікує продукт і який найчастіше можна побачити під чорними та білими лініями штрих-коду. Це код UPC - 12 цифр у Північній Америці, або код EAN - 13 цифр в решті світу.
Що таке EAN?
Європейський номер товару EAN – стандартне зображення штрих-коду як 13-значний номер GTIN для товарів, які ви купуєте в магазинах Європи, Великобританії, Австралії та в усьому світі, за винятком Північної Америки.
Що таке UPC?
Універсальний код товару UPC – стандартне зображення штрих-коду 12-значного GTIN, яке зазвичай використовується в Північній Америці.
Яка різниця між EAN та UPC кодами? Який штрих-код мені потрібен?
Номери штрих кодів EAN складаються з 13 цифр і можуть використовуватися по всій Європі та Австралії. Номери UPC складаються з 12 цифр і в основному використовуються в США, однак вони все ще можуть використовуватися в Європі та Австралії. Однак обидва типи штрих-кодів є частиною системи міжнародних стандартів GS1, тому обидва вони прийняті в усьому світі.
Як ВІЗУАЛЬНО відрізнити EAN-13 та UPC коди
UPC штрих-код:
- 12 окремих чисел
- Шаблон 1-5-5-1. згрупованих у чотири сегменти. Розташування відбувається за схемою 1-5-5-1. Шаблон 1-5-5-1 означає, що штрих-код починається з однієї цифри, за якою йдуть дві групи по п’ять цифр у кожній і закінчується однією цифрою.
- Захисні смуги: дві паралельні смуги однакової висоти, що розташовані на початку, посередині та в кінці штрих-коду.
- Ширина штрихів і пробілів: штрих-коди UPC використовують чотири різні ширини штрихів і пробілів для кодування кожного числа. Ці ширини змінюються, щоб представляти двійкові шаблони, які відповідають конкретним цифрам, які кодуються. Переглядаючи штрих-код UPC, ви помітите різницю в товщині та відстані між смугами та проміжками. Модульна ширина кожної смуги та інтервалу визначається множенням розміру X на 1, 2, 3 або 4 одиниці.
EAN-13 штрих-код:
- 13 окремих чисел
- Початковий і кінцевий штрихи: штрих-коди EAN завжди починаються і закінчуються двома паралельними тонкими смугами однакової висоти.
- Центральний роздільник: EAN має дві паралельні тонкі смуги однакової висоти, розташовані в центрі штрих-коду. Ці смужки діють як роздільники, ділячи штрих-код на ліву та праву половини.
Як виглядає штрих-код?
Штриховий код – це малюнок, послідовність чорних і білих смуг, або інших геометричних фігур, що наноситься на поверхню або упаковку виробів, що надає можливість зчитування її технічними засобами (сканерами штрих-кодів, в першу чергу).
Цифровий еквівалент коду EAN-13 складається з:
— префікса (перші 2 або 3 цифри), що вказує на національну нумерувальну організацію;
— реєстраційного номера підприємства (наступні 4-5 цифр);
— товарного коду, який присвоюється продукції з урахуванням вимог системи EAN (з 8 по 12 цифру);
— контрольної цифри (остання тринадцята).
Як згенерувати штрих-код?
Найлегший варіант - згенерувати штрих-код онлайн. Великою популярністю зараз користуються онлайн-генератори QR-кодів для моментального створення QR-кодів безкоштовно. Створені QR-коди використовують для переходу на веб-сторінки (особливо веб-сторінки з меню та сайти виробників), введення телефонних номерів і контактних даних, підключення до Wi-Fi мереж тощо. Двовимірні символіки штрих-кодів були розроблені для кодування великого обсягу інформації.
Красиво виглядають двомірні штрих-коди з логотипом компанії, які являють собою посилання на сайт компанії.
Джерела:
https://www.ibm.com/history/upc
https://en.wikipedia.org/wiki/International_Article_Number
https://en.wikipedia.org/wiki/Global_Trade_Item_Number
https://www.denso-wave.com/en/technology/vol1.html