0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Типи сканерів штрих-коду

Щоб визначитись який сканер штрих коду кращий для вашої організації і процесів - розглянемо типи сканерів, дешеві ручні сканери штрих-коду з низькою ціною, більш зручні презентаційні сканери штрих-коду, продуктивні стаціонарні сканери штрих-коду, працюючі на відстані безпровідні радіосканери або сканери з пам'яттю. Сканер штрих-коду це спеціалізоване обладнання для декодування надрукованих штрихів. Штрих сканери працюють на двоїчному коді. Штрихи та пробіли в штрих-коді представляють 1 і 0 двоїчного коду. Коли світло сканера відбиває штрих-код, він дешифрує двійковий код. Білі смуги штрих-коду відбивають світло назад на сканер, чорні - поглинають. Прилад таким чином перетворює смуги на десяткові числа. Білі перетворюються на нуль, чорні - на одиницю.

 

Типи сканерів штрих-кодуРучні сканери штрих-кодів – це компактні пристрої, які можуть зчитувати та декодувати різні типи штрих-кодів, у тому числі 1D та 2D-коди. Вони пропонують кілька режимів сканування – ручний (сканування відбувається при натисканні на кнопку) та автоматичний. Ціна ручних сканерів штрих коду дуже економічна, але для великих обсягів сканування їх може бути недостатньо. При цьому є задачі, де використання ручних сканерів High Density з можливістю сканування мілкіх та щільних штрих кодів дуже доцільне. Так, для аптек та ювелирних магазинів ми рекомендуємо звернути увагу на сканер Mindeo MD-6600 HD.

Презентаційні сканери штрих-кодів дозволяють сканувати штрих-коди в настільному режимі, не беручи їх в руки. Ці сканери мають широку область сканування та можуть зчитувати штрих-коди під різними кутами, що робить їх ідеальними для середніх та великих обсягів сканування. Презентаційні сканери доступні з різними технологіями сканування, такими як лазерне сканування та image сканування зображень, і можуть зчитувати як 1D, так і 2D штрих-коди. Їх легко інтегрувати з існуючими системами та вони можуть підвищити точність, швидкість і ефективність у таких галузях, як роздрібна торгівля та логістичний бізнес.

Вбудовані (вертикальні та горизонтальні) сканери та біоптичні сканери – встановлюються в магазинах самообслуговування, де дуже важливо швидко обслужити покупця на касовому вузлі, щоб не створювати чергу. Широке касове місце дозволяє встановити такий сканер на прилавок або вмонтувати його. Такі сканери створюють робочу зону, що складається з безлічі лазерних променів, що перетинаються (велику, ніж у настільно-ручних сканерів). Крім того, стаціонарні сканери, що випускаються зазвичай мають високу швидкість зчитування, а робота касового вузла визначається в основному швидкістю роботи сканера і програмного забезпечення (front-office). На думку касирів, стаціонарні сканери найбільше ефективно справляються з набором продуктів. Важливим достоїнством стаціонарних сканерів і те, що з касира вільні обидві руки. Значить, він може повністю сконцентруватися на обслуговуванні покупця (читайте статтю «Чи потрібний вам багатоплощинний сканер»).

Переваги вертикальних сканерів штрих коду

Останнім часом відбулася зміна пріоритетів споживачів. Замість горизонтальних сканерів, що вбудовуються в стіл, стали використовувати фронтальну посадку касира (обличчям до покупця) і більш практичні вертикальні сканери. Перевагами такого рішення є:

- по-перше, лояльність покупця, яка досягається завдяки тому, що касир звернений до нього особою;

- по-друге, збільшення швидкості обслуговування покупця через скорочення часу, яке раніше витрачалося на постійні повороти до монітора і назад;

- по-третє, зниження витрат на заміну скла у сканері, які касири зрештою все одно ушкоджували. Одними з найдорожчих є біоптичні сканери. Вони дозволяють зчитувати штрих-код не з одного, а з п'яти сторін товару. Деякі моделі обладнуються відеокамерою і тоді вони зчитують штрих-код із усіх 6 сторін упаковки. Але при підборі сканера слід пам'ятати, що зовсім не обов'язково найкращим вибором виявиться найдорожчою та високошвидкісною. Кожен тип сканера розрахований на певний режим та формат роботи.

TERMINAL RADIOSCANNER MEMORYSCANNER

Бездротові сканери штрих коду

Бездротові сканери штрих коду зазвичай використовують технологію Wi-Fi або Bluetooth для підключення до пристроїв. Завдяки тривалому ресурсу батареї та зручному програмному забезпеченню портативні сканери штрих-кодів підходять для різних застосувань і можуть бути налаштовані та налаштовані відповідно до потреб користувача. Радіосканери забезпечують мобільність і зручність, дозволяючи користувачам вільно пересуватися і сканувати штрих-коди на віддаленні.

Іноді сканери використовуються як на касових місцях, а й, наприклад, для інвентаризації. Хоча проводити інвентаризацію та здійснювати надходження ручними сканерами штрих-коду справа нелегка, оскільки свобода переміщення буде обмежена довжиною шнура сканера. Звичайний бездротовий радіосканер теж не допоможе, оскільки, крім штрих-коду, не зможе передати жодну інформацію (про кількість товару). Іноді для інвентаризації достатньо сканерів з пам'яттю.

Що таке термінали збору даних

Для автоматизації процесів приходу, реалізації та інвентаризації у магазинах різних форматів використовуються термінали збору даних - це мікрокомп'ютери з інтегрованим сканером штрих-кодів в захищеному корпусі. З їхньою допомогою можна проводити збір даних на видаленні, а потім передавати їх в облікову систему, або передавати в режимі on-line при використанні бездротових технологій (На цю тему читайте статтю "Про ТЗД термінали збору даних у питаннях та відповідях" та "Як вибрати найкращий термінал даних"). У будь-якому випадку, при автоматизації торгового об'єкта не можна просто копіювати формат автоматизації інших магазинів. При виборі таких технічних пристроїв, як сканери та принтери штрих-коду, термінали збору даних, необхідно консультуватися. Розуміння вимог конкретної програми допоможе вам визначитися у виборі найбільш оптимальної системи.

Найменування

Опис

Ціна

Ручні сканери

Сканери, які в основному використовуються в ручному режимі, випромінюють одну лінію сканування

700-2000 грн

Презентаційні настільно-ручні сканери

Сканери, що в основному використовуються в настільному режимі, рідше в ручному режимі, що випромінюють 16-20 ліній сканування

2500-4500 грн

Стаціонарні сканери

Сканери жорсткофіксовані (вертикальні/горизонтальні), що використовуються в стаціонарному режимі, що випромінюють 16-20 ліній сканування з великою зоною сканування

3500-18000 грн

Стаціонарні біоптичні сканери

Сканери жорсткофіксовані з 2 сканерів - вертикального і горизонтального, що дозволяють зчитувати штрих-код з 5-6 сторін.

 10000-25000 грн

Безпровідні радіосканери

Сканери, що працюють на радіочастоті та дозволяють на відстані передавати лічену інформацію на головний пристрій у режимі реального часу.

4000-8000 грн

Сканери із пам'яттю

Сканери, з якими можна переміщатися на будь-які відстані, проводити збір даних, а потім через комунікаційний пристрій передавати дані на комп'ютер.

2000-7000 грн

 

Як працює сканер штрих коду

Довідка: Сканер приймає інформацію, закладену в штрих-коді, за допомогою відображеного випромінювання. Зображення підсвітленого штрих-коду сприймається сканером, оскільки прогалини між штрихами відбивають більше світла, ніж самі штрихи. Потім зображення штрих-коду конвертується в цифровий сигнал (послідовність нулів та одиниць), що відповідає послідовності штрихів та пробілів коду. Декодер переводить цифровий сигнал у символи, які були в ньому закодовані, а потім передає комп'ютеру або іншому пристрої. Коли ця інформація надходить від декодера, програмне забезпечення, встановлене на комп'ютері, визначає, що робити з даними. У більшості випадків програма зіставляє штрих-код із файлом, що містить інформацію про ціну та/або товар, або зберігає декодовану інформацію у вигляді файлу для подальшого використання.

Дані зі сканеру можуть бути передані до касового апарату, який друкує чек. Такі касові комплекти (сканер штрих-коду та касовий апарат) використовуються в невеличких кіосках і магазинах. Дані зі сканеру можуть бути передані на звичайний ноутбук чи спеціалізований касовий комп'ютер (POS-систему або POS-термінал. POS – Point of sale), до якого приєднано фіскальний принтер або принтер чеків.