0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

kassovoe oborudovanie dlya roznichnoj torgovli З 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України №128 щодо обов'язкового використання РРО/ПРРО.
Реєстратор розрахункових операцій – це пристрій, призначений для фіксації процесу купівлі-продажу між продавцем та покупцем з одночасною реєстрацією цієї дії на серверах податкової служби.
PPО бувають двох типів: традиційні та програмні.
До традиційних PPO відносять фіскальні реєстратори, що підключаються до систем POS (ноутбуків, комп'ютерів) і касові апарати, які мають можливість друкувати паперові чеки, інформація про які зберігається в пам'яті фіскального пристрою.
Програмне PPO – це програмне забезпечення (ПЗ) або віртуальна програма, яку можна встановити на будь-який зручний для підприємця пристрій: софт (драйвер) встановлюється на ноутбук, ПК, POS систему, а програма – на смартфон або планшет. При використанні ПРРО електронний чек з індивідуальним номером формується на сервері податкової служби з подальшим його збереженням, а покупець може отримати чек або у паперовому вигляді (для цього використовується пристрій для друку, найчастіше недорогий POS принтер чеків), або в електронному вигляді – смс повідомлення , на електронну пошту або зчитування QR коду.
Хто зобов'язаний використати ПРРО чи PPO у розрахунково-касових операціях з 1.01.2022?
Усі фізичні особи-підприємці (ФОП, ФОП) на загальній системі оподаткування, всі юридичні особи, всі ФОП 2-4 групи єдиного оподаткування (у тому числі онлайн інтернет магазини), з якими клієнти розраховуються готівкою або банковими картками, зобов'язані використовувати РРО або ПРРО із 1 січня 2022 року.


Не зобов'язані використовувати РРО ФОП 1-ї групи, ФОП, що працюють у селах, якщо вони не торгують підакцизними товарами, а також ФОП, які отримують оплату від клієнтів виключно за банківськими реквізитами.
Переваги ПРРО (програмних реєстраторів розрахункових операцій):
- Низька вартість. Для використання ПРРО підходить будь-який ноутбук, планшет, смартфон чи ПК, на який встановлюється програмне забезпечення. Вартість його використання буде від 150 грн на місяць та вище. Для використання традиційного PPO потрібен спеціальний фіскальний реєстратор, вартість якого від 9000 грн., до якого потрібно приплюсувати технічне обслуговування.
- Зручна реєстрація. Реєстрація ПРРО швидше та простіше, ніж реєстрація традиційного РРО.
- Просте обслуговування. Для автоматичного оновлення (наприклад зміни реквізитів) РРО необхідно перереєструвати в сервісному центрі податкової служби. При оновленні ПРРО апгрейд відбувається автоматично, без ФЛП.
- Необмежений термін служби. Програмний РРО не має тимчасового обмеження щодо рядків експлуатації, фіскальний реєстратор необхідно міняти кожні 7 років.
- Зручна система звітності. Система звітності набагато простіше та зручніше. При використанні ПРРО вся необхідна для податкової інформація вже є на їх серверах, крім того, всі чеки можна зберігати в електронному вигляді на своєму комп'ютерному пристрої. Також ПРРО може видавати покупцеві електорний чек. Традиційний фіскальний реєстратор не має такої можливості, тому всі чеки обов'язково необхідно друкувати на папері, а z-звіти також роздруковувати і зберігати протягом 3-х років.
Недоліки ПРРО (програмних реєстраторів розрахункових операцій):
- Проблеми за відсутності зв'язку з сервером ДПСУ. У разі відсутності зв'язку ПРРО із сервером ДПСУ такий ПРРО працюватиме в офлайн-режимі лише обмежений час не більше ніж 36 годин поспіль та не більше ніж 168 годин протягом календарного місяця. ДПСУ резервує невеликий діапазон фіскальних номерів для роботи офлайн.
- Не відпрацьована технологія. Масова реєстрація нових користувачів спричинила збій роботи програмних РРО.
Для організації роботи ПРРО можна використати:
- Безкоштовне ПЗ від податкової служби. Детально ознайомитись та завантажити софт у вигляді ZIP-архіву можна тут: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ . У цих програмах передбачений базовий функціонал: фіскалізація та формування чеків, але немає підтримки та іншого функціоналу.
- Платний софт від сторонніх розробників. Використання такого драйвера коштуватиме від 150 грн на місяць, хоча у деяких розробників використання софту може бути безкоштовним до певної кількості чеків, що згенерували. Оплата невелика, але підтримка проводиться через call-центри із запрограмованими ботами, що іноді рівносильно її відсутності. Платні софти мають розширений функціонал:
- ПРРО можуть інтегруватися у вже існуючі у вашій компанії програмні рішення;
- координувати роботу кількох кас одночасно;
- створювати нові товари та категорії товарів, працювати з акціями, знижками тощо.
Платний софт у складі програмного забезпечення для автоматизації.
Оптимальним пристроєм для організації обліку процесу продажів є POS термінал із встановленим програмним забезпеченням для автоматизації, оскільки вона:

- надає комплексне рішення, що включає робоче місце касира, уніфікована система обліку та контролю, а також комплект необхідного для роботи обладнання;
- дозволяє працювати зі знижками, акціями;
- просто додавати та працювати з великим асортиментом товарів;
- контролювати рух коштів;
- працювати із залишками, інвентаризаціями;
- надає можливість роботи в режимі офлайн;
Таким чином, POS системи з принтером чеків та встановленим програмним продуктом, що включає функції ПРРО – це оптимальне рішення для автоматизації обліку підприємств різної діяльності.
Ми розробили комплекти обладнання, що поєднуються за характеристиками та дизайном для автоматизації робочих місць касира.
Набір 1. Luxury. Чековий принтер Gcube один із небагатьох на ринку, що має можливість здійснювати як вертикальну, так і горизонтальну (фронтальну) подачу надрукованого чека. Одночасно з POS принтером Gcube компанія SAM4S вивела на ринок систему SAM4S Forza, що ідеально поєднується по дизайну POS модульного формату. Вишуканий дизайн чудово впишеться в інтер'єр дорогого ресторану, бутіка одягу. Крім того, принтер надійно захищений від попадання вологи і може бути рекомендований для будь-яких точок громадського харчування.
Комплект 2. TOP. Скрізь, де потрібний надійний пристрій друку з тривалим терміном служби та легким обслуговуванням (особливо на АЗС, магазинах та віддалених об'єктах, куди довго добиратися) ідеально підійде принтер чеків SAM4S GIANT-100 з інтерфейсом Ethernet, який відмінно працює з безрамковою POS системою у форматі моноблоку SAM4S Titan-S260
Комплект 3. Optimal. Бюджетний мережевий чековий принтер G-printer GP-D801 підходить для друку чеків у магазинах, ресторанах, кафе, поштових відділеннях тощо. Безперечною перевагою офісного POS принтера чеків GP-D801 є його базова комплектація інтерфейсом Ethernet, що дозволяє легко інтегрувати його в локальну комп'ютерну мережу та здійснювати управління принтером з кількох POS моноблоків Detaik AIO 1568 одночасно.
Комплект 4. Econom. Для ресторанів, кафе, фастфудів, магазинів, кіосків чудово підійде бюджетний чековий принтер Xprinter XP-E200M, який може працювати як принтер чеків для програмного РРО. Він здійснює якісний друк на чековій стрічці шириною 58 мм та 80 мм з високою швидкістю 200 мм/с. За інтерфейсом USB може бути підключений безпосередньо до системи POS Detaik AIO1500-J19 з металевим стендом.