0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Ми живемо у вік технологій і вже не можемо уявити свого життя без інтернета, мобільного телефона і штрихкода. Штрих-коди все більше оточують нас. Вони почали свою історію як ідентифікатор товарів, щоб прискорити процес продажу і зараз майже всі товари, які ми купуємо, мають штрих-коди. Вони є на посилках, щоб відслідкувати де знаходиться посилка і підтвердити її отримання. З появою смартфонів з камерою і двомірних штрих-кодів зчитувати штрих-коди стали і звичайні користувачі. Щодня сканується понад 6 мільярдів штрих-кодів. Вони стали настільки прийнятною частиною нашого повсякденного життя, що важко уявити, що їх не існувало чи що вони можуть виглядати інакше.

Жінка і штрих код

Хто придумав штрих код?

Винахідниками першого штрих кода є два неординарних вчених Джозеф Вудленд і Бернанд Сільвер. Існує легенда, за якою Бернанд Сільвер почув розмову між президентом продовольчої компанії і деканом Університету про необхідність створення системи, за якою можна було б легко ідентифікувати, зчитувати інформацію про товар. Бернанд поділився цією ідеєю з другом Джозеф Вудлендом і вони вирішили зайнятичя цією справою. Було багато спроб створити штрих код, перші штрих коди мали форму кола і були схожі на бичаче око. Для створення перших штрих кодів використовувалися ультрафіолетові чорнила, що було досить дорого для масового виробництва і такі штрих коди швидко вицвітали.

Штрих код Бичаче око

Ідея створити штрих код у сучасному вигляді з рисочок з’явилася у Джозефа Вудленда на пляжі у Флориді. Він креслив на піску різні симфоли з азбуки морзе і видовжував їх у рисочки різної довжини. Таким чином йому пришла в голову ідея що маркувати товари можна саме таким чином. Патент на штрих код був поданий 20 жовтня 1949 Джозефом Вудлендом і Бернандом Сільвером. Заявку було задоволено лише 7 жовтня 1952 року.

У 1951 році Вудланд і Сільвер представили свою ідею штрих кодування компанії IBM які в свою чергу зацікавалися винаходом і спрогнозували, що в майбутньому зможуть розробити машини для читання штрих кодів (сканери штрих кодів). Загалом патент на штрихкод перепродавався 2 рази, компаніям Philco, а згодом RCA. Джозеф Вудленд влаштувався на роботу в IBM, де пропрацював 36 років. У 1960-х роках закінчилася дія патенту на штрих код.

Бернард Сільвер помер у 1963 році, а ось Джозеф Вудленд дожив до 2012 року та помер у віці 91 року. У 1992 році за розробку штрих-коду Вудленд отримав Національну медаль у галузі технології та інновацій, а в 2011 році імена Вудленда та Сільвера були занесені до Зали слави винахідників.

Коли штрих-коди вперше почали використовувати в супермаркетах?

Розпочалася історія автоматизації обліку в торгівлі у 1932 році коли Уоллес Флінт припустив, що автоматизована система кас може бути можливою. Незважаючи на те, що його концепція була визнана нездійсненною, Флінт продовжував підтримувати ідею автоматизованих кас протягом усієї своєї кар’єри. Флінт через 40 років став віце-президентом асоціації харчових мереж і зіграв важливу роль у впровадженні автомазації.

На початку 1970-х років Джордж Лорер, колега Вудленда з IBM, вдосконалив штрихкод до такого вигляду, яким ми знаємо його зараз. Він розробив знайомий чорно-білий прямокутник на основі моделі Вудленда-Сільвера.

У 1971 році представники продуктової промисловості сформували комітет, якому доручено розробити загальногалузевий стандарт даних і вибрати символіку штрих-коду, який магазини погодяться прийняти. IBM запропонувала дизайн Лорера. 3 квітня 1973 року комітет вибрав символ UPC (на основі пропозиції IBM) як промисловий стандарт. Джордж Дж. Лорер вважається винахідником коду U.P.C. Він прожив 94 роки

Який перший товар був проданий по штрих коду?

Першим товаром, який був проданий по штрих коду, була жувальна гумка Wrigley за 67 центів. Перший сканер UPC кодів був встановленний у супермаркеті в Трої, штат Огайо (Troy, Ohio), у червні 1974 року, за даними GS1 US, американської філії глобального органу GS1. Продаж був здійснений сканером компанії PSC - Photographic Sciences Corporation https://en.wikipedia.org/wiki/PSC_Inc.

Хто є батьком штрих коду?

Відповідь на те, хто є винахідником штрих-коду залежить від того яку символіку штрих-коду ви вважаєте основною.  

Винахідники штрих коду

Коли день народження в штрих кода?

Датою народження штрих-коду можна вважати кілька різних днів.

  • Можна вважати днем народження штрих-коду дату отримання патенту 7 жовтня 1952 року Джозефом Вудлендом і Бернандом Сільвером.
  • Можна вважати днем народження штрих-коду 3 квітня 1973 року коли комітет вибрав символ UPC Джорджа Лорера як промисловий стандарт.
  • Або можна вважати днем народження перше використання штрих-коду в супермаркеті у червні 1974 року.

Де отримати штрих-код?

Про це ми приготували велику статтю (тут посилання на статтю). Коротко розкажемо, що для внутрішніх потреб можна згенерувати штрих-код он-лайн за допомогою безкоштовного генератора штрих-кодів. А для товарів, які ви плануєте продавати в роздрібній мережі – необхідно звернутися в організацію GS1. www.gs1.org

Хто виробив перший сканер штрих коду?

З часом технологія лазерного сканування та поява мікропроцесора зробили штрих-код життєздатним. В 1969 році перший гелієво-неоновий лазерний сканер із фіксованим положенням розроблено компанією Computer Identics.

avtor Svitlana