0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Що таке картковий принтер?

Принтер пластикових карток – це спеціалізований друкувальний пристрій, що дозволяє легко створювати персоналізовані картки із закодованою або надрукованою індивідуальною інформацією (прізвищем, ім'ям, по батькові, індивідуальним номером, адресою, датами, назвою компанії, штрих-кодом). В основному це клубні/членські картки, картки лояльності, картки доступу/перепустки, посвідчення особи, ID картки, бейджі, посвідчення студентів, страхові чи бонусні картки.

Як друкувати пластикові картки?

Картковий принтер наносить інформацію на різні типи карток - пластикові картки ПВХ, картки з магнітною смугою та смарт-картки (частіше розміром 86х54 мм). На пластикові картки ПВХ часто наноситься штрих-код, який зчитується сканером штрих-коду. Магнітні карти мають характерну чорну смугу і щоб прочитати їх, необхідно провести карткою через пристрій для читання – рідер карт з магнітною смугою. Електронні смарт-карти містять безконтактний електронний чіп, який використовується для роботи в системі контролю доступу. Смарт-карти найчастіше використовуються в організаціях та підприємствах для пропускної системи, контролю доступу або робочого часу і в цьому випадку їх називають принтерами для друку пластикових перепусток.

Як працює принтер пластикових карток?

Механізм роботи карткового принтера залежить від технології друку – термотрансферна/сублімаційна або ретрансферна. Від технології залежить і відповідь на запитання "Як нанести малюнок на пластик?" та «Які витратні матеріали необхідно купити, крім самих карток».

Які принтери можуть друкувати на пластику?

Простою відповіддю буде сублімаційний принтер для пластикових карток і ретрансферний принтер карток.

При технології сублімації барвника здійснюється прямий друк безпосередньо на пластикову картку (DTC - Direct-to-Card), між друкувальною термоголовкою та картою простягається спеціальний риббон ​​(термотрансферна стрічка). Риббон, вставлений у зручний пластиковий корпус, називають картриджем. Під впливом високої температури пігмент, що міститься у стрічці, переноситься на поверхню карти (також, як і в термотрансферних принтерах етикеток). Зазвичай сублімаційні принтери можуть друкувати з роздільною здатністю 300 точок на дюйм, що забезпечує дуже детальні зображення та чіткий текст.

При використанні монохромного риббона – друк здійснюється одним кольором, не лише чорним, а й червоним, синім, зеленим, срібним, золотим. При друку багатобарвним риббоном можна отримувати різні кольори та відтінки за рахунок змішування різних кольорів у суворій черговості (YMC: Y - жовтий, М-червоний та C - блакитний, YMCK: Y - жовтий, M - пурпурний, C – блакитний та K – чорний ) до 16 мільйонів відтінків! Для захисту нанесеної інформації від стирання та пошкоджень використовується риббон ​​YMCKО, останній шар якого є прозорим покриттям - ламінат.

Сублімаційна технологія вимагає ідеально рівної поверхні карти, оскільки процес прямого друку будується на прямому контакті друкувальної голівки з поверхнею носія. Часто через нерівномірність верхнього шару, нерівностей на карті (карти з магнітною смугою або чіпом, товсті проксі-карти (HID, Em Marine), карти з АБС-пластику та поліестеру) сублімаційний друк не може забезпечити високу інтенсивність та однорідність кольору. Є ще одне обмеження при термотрансферному методі - зображення покриває карту не повністю, залишаються невеликі, в 1-2 мм краю (edge-to-edge) і тоді використовують карткові принтери з ретрансферною технологією друку.

Ретрансферні принтери карток здійснюють друк методом подвійного перенесення в два етапи. Спочатку термоголовка наносить зображення прямим способом на тонку прозору ретрансферну плівку – фольгу, а потім під впливом нагрівання та пресування зображення/плівка наноситься на карту. Це продовжує термін служби термоголовки і гарантує довгий термін життя зображення та якісний друк на всій поверхні без країв та каймок (over the edge), оскільки надруковане зображення розташовується під прозорою плівкою, як би всередині карти.

Який картковий принтер вибрати – односторонній чи двосторонній?

Після того, як ви визначилися з технологією друку, вибрали термотрансферний/сублімаційний або ретрансферний принтер – потрібно визначитися, чи нам необхідно наявність функції двостороннього друку. Картковий принтер може здійснювати друк з одного боку карти, а потім з іншого боку, або з двох сторін одночасно або як ще говорять за один прохід. Односторонній принтер може друкувати з двох сторін карти, але для цього потрібно буде перевернути картку та відправити на друк другу сторону. Двосторонній принтер (його ще іноді називають Duplex) дозволяє друкувати одночасно з двох сторін різні дані та у різних колірних режимах. Якщо вибрана модель оснащена автоподачею (від 25 до 500 карт) – це також прискорює процес друку. Місткість лотка - важливий момент - особливо якщо ви збираєтеся друкувати великі партії і не хочете витрачати час на постійне перезавантаження обладнання. За великим рахунком, односторонні та двосторонні принтери відрізняються швидкістю друку та ціною. Двосторонні принтери в результаті друкують швидше та коштують дорожче. Швидкість друку зазвичай вказується в технічних характеристиках окремо для монохромних та повнокольорових карток. Наприклад - до 120 карток з кольоровим друком і до 500 монохромних карток на годину.

Яке максимальне навантаження та клас принтерів для друку карток?

При виборі друкувального пристрою для карток важливо врахувати, який максимальний обсяг друкуватиметься на ньому - кількість відбитків карток на рік і одночасно.

  • Карт принтери офісні або початкового класу – друк до 1 000 карток на рік або 100 карток одноразово
  • Карткові принтери напівпромислові або середнього класу – друк до 15 000 карток на рік або 500 карток одноразово
  • Промислові високопродуктивні преміум принтери для карток – друк понад 10 000 карток на рік або понад 500 карток за раз.

Який тип підключення/передачі даних буде потрібний?

Для прямого підключення принтера до керуючого пристрою (ноутбука, комп'ютера, POS системи) найчастіше використовуються USB принтери карт. Також можна придбати принтери з кабелем Ethernet, інші дозволяють підключатися через Wi-Fi або Bluetooth.

Скільки коштує принтер карток?

Ціна принтера карток коливається від 600-800 доларів до 3000-5000 доларів. Крім технології друку, бренду (на популярні принтери карт zebra ціна вище), класу карт принтера (початковий або преміум), односторонньому або двосторонньому друку ціна принтера пластикових карт сильно коливається навіть в рамках однієї моделі залежно від обраних опцій – наявності ламінатора або магнітного кодувальника смуг, можливості кодування смарт-карт та інших.

Опції - ламінування карт

Для захисту надрукованих карток від пошкоджень, стирання та зношування - може використовуватися модуль для ламінації карток. Цей модуль має кілька спеціальних валиків для друку, які розігріваються до температури вище 150 градусів, і шляхом прогрівання з'єднують ламінатор із пластиковою карткою. Крім вбудованого модуля для ламінування в принтері, потрібно придбати картридж з матеріалом, що ламінує. Ламінування буває одностороннє та двостороннє. Для захисту від підроблення карт або як додатковий захист використовують особливо міцне покриття - поліефірна або лакова плівка.

Для чого потрібні комплекти, що чистять?

 Під час друку пластикових карток принтер виробляє певну кількість пилу та бруду, що надалі може вплинути на якість, швидкість і довговічність карт, що видаються. Щоб уникнути таких ситуацій, кожен виробник карткових принтерів випускає спеціальний набір для очищення принтера. Наприклад, очищувач – його матеріал просочений спиртом, необхідний для видалення бруду і фарби з друкуючої термоголовки. Також використовують клейкі карти для очищення ламінаторів, модуля магнітного кодування і т.д. В якості опції можна придбати чистячі ролики, які використовуються всередині принтера для миттєвого очищення від пилу та бруду.

avtor-Svitlana