0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Що таке детектор валют? Як називається детектор грошей?
Детектор валют або купюр – це технічний засіб, який допомагає впізнати справжні банкноти, тому іноді його називають апарат для фальшивих грошей. Встановлюється на касовому боксі в магазинах або аптеках або робочому столі оператора в банках, пунктах обміну валют, об'єктах сфери послуг (ресторанах, готелях, СТО, лабораторіях) та є частиною обладнання POS. У деяких випадках кріпиться під прилавком, але частіше розміщується зверху на столі або на грошовій скриньці.


Як відрізняють справжню купюру від підробки за відсутності машинки для перевірки грошей?


Елементи захисту банкнот ділять на машиночитані та людиночитані. Людські елементи захисту видно неозброєним оком. У першу чергу шукають елементи і позначення, що спостерігаються в світлі, що проходить. Такі малюнки звуться водяні знаки, вони складаються з безлічі наскрізних мікроотворів у банкноті, що утворюють зображення, видимі на просвіт. Також досвідчені касири знають як шукати і де знаходяться високорельєфні написи, добре помітні на дотик. Далі можна вивчати смуги муарові, що змінюють колір залежно від кута зору, виконані контрастним кольором. Це вже складніше. Якщо використовувати лупу – то можна шукати мікровізерунки та написи. Лупа дозволяє також з багаторазовим збільшенням розглянути структуру паперу та фарби, захисні волокна магнітної смуги – прихованої металізованої стрічки. Але розглянути волоски, розкидані по купюрі, які світяться в ультрафіолеті можна вже тільки за допомогою детектора грошей.


Як працює детектор валют? Які види детекторів бувають?


1) Давайте розглянемо які бувають детектори валют. Почнемо з простого – з корпусу чи форм-фактору. За форм-фактором або методом використання можна розділити прилади для перевірки грошей на портативні ручні детектори валют і стаціонарні детектори купюр. Портативні бувають у вигляді УФ лампи та у вигляді ліхтарика і використовують батарейки як джерело живлення. Стаціонарні живляться від електричної мережі.
Якщо приймати банкноти потрібно якнайшвидше - зверніть увагу на розміри корпусу машинки для перевірки грошей. Компактний детектор валют займе менше місця і обійдеться дешевше, але чим більша робоча зона – тим більша можливість перевірки цілих пачок грошей «віялом».

2) За технологією перевірки грошей на справжність можна розділити пристрої для перевірки купюр на:

Ультрафіолетові або ультрафіолетові детектори валют (UV)

Інфрачервоні детектори валют (ІК, ІР)

Магнітні детектори валют (MD, MG)

Комбіновані детектори купюр

Ультрафіолетові детектори здійснюють контроль шляхом візуалізації захисних УФ волокон купюр та водяних знаків. Під впливом ультрафіолетового випромінювання волокна/смуги починають флуоресціювати. Моделі ультрафіолетових детекторів валют відрізняються один від одного за потужністю ламп, і можуть бути використані для визначення справжності не лише грошей, а й документів, акцизних марок на алкогольну та тютюнову продукцію.
Українська валюта гривня добре захищена УФ елементами, волокна хаотично розкидані по всій поверхні банкнот. Банкноти США долари або USD мають спеціальну захисну стрічку (смугу), яка розміщена всередині купюри.

Інфрачервоні детектори валют ІЧ датчиками здійснюють контроль елементів, нанесених ІЧ-метамерними фарбами. Як працює інфрачервоний детектор валют? Відбиваючись від купюр, промені проходять крізь світлофільтр і зображення виводиться на екран, де оператор оцінює наявність міток, невидимих ​​при простій візуальній оцінці. При цьому зображення на дисплеї чітке та яскраве і за день у оператора не втомлюються очі навіть при перегляді великої кількості купюр.
Також варто згадати, що інфрачервоні детектори можуть здійснювати антистоксну детекцію. На деякі банкноти наносять мітки спеціальною фарбою, так звану антистоксову люмінесценцію. При опроміненні інфрачервоним світлом з довжиною хвилі 960-980 Нм антистоксові люмінофори перетворюють енергію на видиме світіння, змінюючи колір. На відміну від ІЧ або УФ-міток, коли потрібно просто визначити їх наявність, Антистокс відображається у вигляді певного спектрального кольору (червоного чи зеленого).

Магнітні детектори перевіряють на банкнотах наявність магнітної фарби із феромагнітними добавками. Поширеним елементом захисту банкнот і цінних банкнот є магнітні фарби, що містять феромагнітні добавки. Деякі виробники реалізували у своїх пристроях для перевірки грошей магнітний контроль з використанням виносного датчика зі світловою та звуковою індикацією, який називають мишу М.

Комбіновані детектори використовують усі перераховані вище технології, а також часто донне/нижнє освітлення для перевірки водяних знаків на просвіт, так званий «Біле світло» або «Біле підсвічування». Також часто вони оснащені шкалою для порівняння розмірів купюр та мають лупу на корпусі.
3) Детектори також поділяються на:
Автоматичні та контрольовані – переглядові.

Переглядові — вимагають безпосередньої участі людини, яка визначає справжність валюти

Автоматичні детектори валют — самостійно ідентифікують фальшиву банкноту, оператору необов'язково розглядати купюри.


Як працює перевірка купюр та автоматичний апарат із перевірки купюр?


Автоматичний детектор перевіряє по одній купюрі (на відміну від лічильників банкнот із функцією перевірки). Подачу повинен здійснювати оператор, а пристрій за допомогою ролико-фрикційного механізму втягує готівку. Вбудовані датчики сканують банкноту. Коли інформація від усіх датчиків збирається в процесорі, детектор приймає рішення - фальшива або справжня купюра і після цього прилад видає висновок про справжність валюти за допомогою світлодіодної індикації, звукового сигналу або відповідної кодової та текстової помилки на екрані, залежно від моделі.
Корисними будуть також функції: АКБ акумулятор-батарея для автономної роботи, автовимкнення для економії споживаної електроенергії, автовключення при внесенні купюри в зону дії, світлова та звукова індикація при виявленні фальшивки для автоматичних моделей.
Більш просунуті та автоматизовані процеси перевірки справжності грошей на лічильниках банкнот із функцією перевірки купюр. Завдяки установці рахункового банківського обладнання значно прискорюється робота, оскільки триває перевірка та перерахунок пачками та виключаються помилки через вплив людського чинника.

Скільки коштує валютний детектор?

Купити дешевий УФ-детектор валют можна за 4-5 доларів. Такі пристрої називають лампу-детектор для валют або лампу для перевірки грошей. Але відгуки покупців про портативний детектор купюр Mercury DL-01 говорять про те, що таким пристроям потрібна темрява, адже при яскравому освітленні дуже складно розглянути елементи УФ захисту.
При використанні потужніших ультрафіолетових ламп ефективність перевірки підвищується. Світлодіодний ультрафіолетовий ліхтарик, він мобільний детектор валют на батарейках завдяки своїй формі дозволяє зосередити цибулька світла на певній ділянці банкноти. Такий портативний ручний ультрафіолетовий детектор валют коштуватиме 15 доларів.
Набагато легше розглянути УФ-знаки на стаціонарних ультрафіолетових машинках для перевірки грошей, які встановлюються під стіл або на стіл. Компактний ультрафіолетовий детектор валют буде коштувати від 20 доларів. 
За 20 доларів ви зможете купити детектор валют у магазин, кіоск, кафе з найпростішою УФ детекцією, який добре перевіряє в ультрафіолеті гривні, що мають багато хаотично розташованих волосків люмінісцентних в УФ світлі. Щодо перевірки інших валют – то більш «наворочені» моделі – інфрачервоний детектор валют, магнітний детектор валют для кас, офісів, підприємств, супермаркетів та гіпермаркетів коштуватимуть недешево, близько 300-400 доларів.
Для відділень банків та великих підприємств найбільш вигідним рішенням буде купівля лічильної машинки для грошей з функцією перевірки купюр, яка дозволить не тільки перевіряти на справжність, але й швидко перераховувати кількість купюр. Сучасні лічильні машинки можуть перевірити справжність за декількома параметрами, перерахувати купюри в змішаній по номіналів пачках, розсортувати банкноти за номіналом. Бюджетні моделі лічильників грошей обійдуться в 150-300 доларів, «просунутіші» моделі рахункових машинок для грошей можна купити за 500-700 доларів.

Який детектор валют краще?

Який детектор валют краще - вирішувати виходячи з типу валют, що перевіряються, обсягу купюр, розміру робочого місця, бюджету. Звертайтеся до наших менеджерів і ми підкажемо, як правильно вибрати детектор валют і як ним користуватися, а також який купити детектор валют під ваші завдання.