0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Для того, щоб нанести штриховий код на ту чи іншу упаковку, є два принципово різні шляхи. Перший полягає в тому, що штриховий код наноситься в друкарні, де сама упаковка або наклейка на неї друкуються. Для тиражів у мільйони екземплярів альтернативи мабуть і не знайти, а як бути, якщо потрібні десятки чи сотні тисяч, або навіть просто – десятки, сотні, одиниці різних етикеток із кодом?

Для цих потреб значно зручніше самостійно друкувати штрих-код. По-перше, етикетки можуть бути надруковані в будь-яких кількостях та нести найрізноманітнішу інформацію. По-друге, їх можна друкувати у тому місці, де вони наклеюються: склад, магазин, конвеєр тощо. Однак, потрібні інвестиції в обладнання та програмне забезпечення для друку етикеток, а вартість етикетки вища, ніж вартість надрукованої в друкарні.

За допомогою звичайних принтерів ви легко надрукуєте штриховий код практично з будь-якої програми Windows (Word, Excel, CorelDRAW і т.д.). Причому деякі з них, наприклад CorelDRAW, мають вбудовані механізми роботи зі штриховим кодом. Інші програми, позбавлені вбудованих механізмів роботи зі штрих-кодом, потрібно використовувати обережно. Для друку штрих-кодів з програмного забезпечення типу Word або Excel вам знадобляться True Type шрифти штрих-коду, про які також потрібно подбати заздалегідь. Подбати потрібно і про розрізання та подальше наклеювання етикеток.

Спеціалізовані термо- та термотрансферні принтери штрих-коду.

Цілком інші можливості для друку етикеток вам нададуть спеціалізовані принтери, що поділяються на два великі класи - термо та термотрансферні. Перші створюють зображення подібно до друкувального пристрою факсового апарату, коли головка принтера впливає термонагріванням на термочутливий папір етикетки.

Термотрансферні принтери друкують за рахунок перенесення фарби з фарбуючої стрічки (т.зв. риббона), встановленої в принтері, на етикетку за допомогою гарячої термоголовки. Фарба спалюється в етикетку в той момент, коли вона простягається між термоголовкою і притискним валом усередині принтера. Зображення, отримане на термотрансферному принтері, більш довговічне, воно менш схильне до впливів навколишнього середовища (сонячне світло, висока температура і т.д.) ніж термочутливий папір. Однак собівартість надрукованої термотрансферним способом етикетки трохи вища від надрукованої термоспособом.

Чому друк етикеток на спеціалізованих принтерах вигідніший у порівнянні з використанням звичайного принтера?

По-перше, вони адаптовані до друку штрихового коду, тобто. мають вбудовані механізми для створення штрих-коду найрізноманітніших символік.

По-друге, як витратні матеріали вони використовують рулони етикеток необхідних вам розмірів. І на виході також створюють рулони надрукованих етикеток (за наявності так званих зовнішніх або внутрішніх підмотників або "ревайндерів" від англ. Rewinder).

І, по-третє, більшість спеціалізованих принтерів мають величезну кількість додаткових опцій або пристроїв, що дозволяє один і той же принтер використовувати в різних умовах.

Розглянемо трохи докладніше основні режими їхньої роботи.

Ніж. Опціонально принтери можуть комплектувати ножем для відрізання етикеток.

Режим змотування надрукованих етикеток (Rewind). Готові етикетки змотуються в рулон за допомогою зовнішнього або внутрішнього смотчика. Надрукований рулон етикеток вставляється в ручний аплікатор - недорогий механічний пристрій у вигляді етикет-пістолета, який за натисканням на курок відклеює етикетку від підкладки. Вам достатньо провести таким пістолетом по упаковці або коробці, і чергова етикетка буде наклеєна на неї. Про наявність такого аплікатора вам потрібно потурбуватися й у тому випадку, якщо етикетки ви замовляєте у друкарні та ви не бажаєте наклеювати їх руками.

Tear off - при цьому режимі етикетка після друку додатково висувається для того, щоб край встановився безпосередньо над гребінцем, так що етикетка разом з підкладкою може бути просто відірвана від рулону.

Peel off режим. Цікавий тим, що надрукована етикетка відклеюється від підкладки і таким чином її можна просто взяти руками і відразу наклеїти на коробку, упаковку і т.д. Дуже зручно використовувати Peel off для друку безпосередньо у місці наклеювання, наприклад, на складі. Реалізація цих основних режимів у різних комбінаціях і моделях принтерів дозволяє задовольнити практично будь-які потреби користувачів: від переносних принтерів, що друкують етикетки "на ходу" в одиничних екземплярах без підключення до комп'ютера, до настільних "міні-друкарень" по оперативному друку відносно великих тиражів наклейок , що несуть будь-яку необхідну вам інформацію.

При виборі принтера слід враховувати такі фактори: як довго повинна зберігатися етикетка і якого розміру вона повинна бути, скільки етикеток вам необхідно друкувати, в яких умовах буде експлуатуватися принтер. Настільні принтери (наприклад, LP2824 або LP2844 від компанії Zebra Technologies), що відрізняються низькою ціною, набули широкого поширення в торгівлі та офісних додатках. Дані принтери використовуються там, де немає потреби у великих обсягах друку. Міцний та компактний пластиковий корпус, високі технічні характеристики та невисока ціна обумовлюють широке застосування настільних принтерів. Відрізняються такі принтери максимальною шириною етикеток (54 мм або 104 мм) і швидкістю друку.

Напівпромислові принтери в основному бувають термотрансферні. Вони призначені для будь-яких застосувань, де потрібно друкувати великі тиражі етикеток. Відмінними технічними характеристиками принтерів цього класу є можливість довгострокової роботи, особлива точність складання, покрокова програмована швидкість друку.

Промислові принтери відрізняються високою продуктивністю з можливістю цілодобової безперебійної роботи, надійність, міцність і стійкість до впливу складних зовнішніх умов. Великий ударо- та вібростійкий металевий корпус та нескладне технічне обслуговування забезпечують надійну цілодобову роботу принтера у важких промислових умовах.

Підключаються принтери до комп'ютера за інтерфейсом LPT, RS-232, USB або Centronics.

Окрему нішу займають мобільні принтери. Ці принтери призначені для малих тиражів етикеток. Вага цих портативних принтерів настільки незначна, що дозволяє використовувати їх безпосередньо в місці приклеювання етикеток і саме тоді, коли це необхідно. Наявність спеціальних ременів забезпечує зручне кріплення на поясі чи плечі. Додаткові індикатори дозволяють отримати інформацію про обсяг заряду акумулятора та наявність етикеток. Принтери компактні та транспортабельні, легкі в обслуговуванні. Як рулони етикеток, так і риббони легко замінюються. Також легко проводиться заміна друкувальної головки та батарей. Частина корпусу даних принтерів має прогумовані вставки, що дозволяє їх використовувати в різних складських додатках і дозволяє підтримувати зносостійку конструкцію та мінімальну вагу. Мобільні принтери використовуються не лише на складах для оперативного перемаркування товарів, а й у магазинах для перемаркування цінників на полицях. Також можливий друк двовимірних кодів на мобільних принтерах у додатку «Вбивця черг». Інформація передається з терміналу збору даних через кабельне з'єднання або через канали Bluetooth, WiFi.

avtor-Svitlana