0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Сканери штрих коду, насправді не складне обладнання, але і серед пристроїв і серед штрих кодів є різні типи, в яких має сенс орієнтуватися, якщо ви зібралися купити сканер штрих-коду. Наприклад, серійні номери на техниці та товарні штрих-коди на етикетках до ювелірних виробів дуже щільні та невеликих розмірів. Для їх декодування використовують не аби які ручні чи презентаційні настільні сканери штрих-коду, а сканери штрих-коду високої щільності (High Density). В нашому асортименті представлені такі сканери штрих-коду для ювелірних магазинів, сервісних центрів та магазинів електротехніки.

Одиниці виміру:
Для вираження густини штрихового коду зазвичай використовується mil (миль) дюймової системи одиниць. Це зручно, по-перше, тим, що значення виражаються цілими числами, по-друге, щільність штрихового коду простіше пов'язується з роздільною здатністю друкувальних пристроїв, що зазвичай виражається в точках-на-дюйм (dpi).

1 mil = 1/1000 inch

Відповідно, при перетворенні на метричну систему отримуємо:

1 mil = 0.0254 мм або 1 мм = 39.37 mils

'X' Dimension:
Параметр X - Dimension визначає "середню" товщину найтоншого елемента штрих-коду. На практиці цей термін може бути пов'язаний із Дозвілою Друку Штрихкоду.

Наприклад, якщо штрихкод надрукований таким чином, що товщина найвужчого елемента становить 10 mils, кажуть, що штрихкод надрукований з роздільною здатністю 10 mil. Крім того, про такий штрих-код кажуть, що це штрих-код щільністю 10 mil.

Щільність штрих-коду

На підставі Роздільна здатність, щільність зображення (не плутати з інформаційною щільністю штрих-коду) може бути використана для класифікації штрих-кодових символів.

Штрихкод дуже високої щільності (Very High Density Barcode)
Штрихкод високої щільності (High Density Barcode)
Штрихкод середньої густини (Medium Density Barcode)
Штрихкод низької щільності (Low Density Barcode)
Штрихкод дуже низької щільності (Very Low Density Barcode)

Зауважимо, що наведена вище класифікація є зразковою і залежить від типу штрих-коду. Наприклад, штрих-код PDF 417 щільністю 10 mils може розглядатися як штрих-код високої щільності, в той же час як лінійний код, надрукований з тією ж роздільною здатністю, може бути визнаний штрих-кодом середньої щільності.

Для лінійних штрих-кодів представлена вище класифікація може бути представлена у вигляді наступної таблиці.

Щільність зображення

Роздільна здатність друку

Дуже висока щільність друку

< 3 mils

Висока щільність друку

4 mils ~ 6 mils

Середня щільність друку

7 mils ~ 13 mils

Низька щільність друку

14 mils ~ 20 mils

Дуже низька щільність друку

> 20 mils

 

Ширина штрих-коду

З вищевикладеного очевидно, що одним із факторів, що визначають ширину штрих-коду, є дозвіл друку. Але важливішою є залежність ширини коду від інформаційної густини обраної сиволики. Вибір відповідної символіки дуже важливий для будь-якої програми, що використовує штрихове кодування (деякі символіки ефективніші з точки зору використання доступного простору (інформаційної щільності), ніж інші).

Деякі символіки, наприклад PDF 417, дають можливість здійснювати налаштування користувача пропорцій штрих-коду. Так, користувач може встановити зручне йому співвідношення ширини і висоти символу, що генерується із заданою роздільною здатністю друку з метою отримання символу, відповідного за формою та розміром тієї площі, яка виділена для його розміщення.

Крім того, при виборі ширини штрих-коду необхідно враховувати, що чим вище щільність друку штрих-коду, тим ближче він повинен розташовуватися до сканера при зчитуванні. Так, додатків, потребують сканування з великої відстані, тобто. більше півметра, штрих-код повинен бути дуже низькою щільністю, що зазвичай передбачає велику ширину штрих-коду.

Висота штрих-коду

Тут Лінійні та Стікові (двовимірні або матричні) штрих-коди повинні розглядатися окремо.

Для лінійних штрих-кодів напрямок по висоті не містить інформації і висота коду визначається лише зручністю сканування. Надто низький штрих-код важкий для зчитування сканером (важко націлити сканер так, щоб його лінія сканування перетинала всі лінії штрих-коду). У той же час, занадто велика висота штрих-коду призводить до збільшення витрат на етикетки (бо етикетка виходить більшої висоти). Зазвичай більшість лінійних символік найкращим вважається співвідношення пропорцій, у якому висота штрих-коду становить 15 ~ 20 % його ширини.

Висота штрих-коду також важлива для додатків, що використовують багатопроменеві сканери. З цієї причини такі символіки, як UPC і EAN, які зазвичай використовуються в торгівлі і часто прочитуються багатопроменевими сканерами, припускають висоту штрих-коду більшу, ніж рекомендується наведеним вище правилом. Іноді в додатках, що вимагають зчитування штрих-коду (наприклад, коробка рухається по конвеєру), висота штрих-коду також набуває важливості.

Для коду PDF 417 загальна висота символу визначається висотою рядків, якщо кількість рядків і стовпців у символі визначено. У разі, коли розмір символу визначається користувачем, зменшення висоти символу призводить до збільшення його ширини (і навпаки).

Для двомірних матричних штрих-кодів висота символу визначається вибраною роздільною здатністю друку, кількістю кодованих даних та іншими параметрами коду.

Вільна зона

Це важливий атрибут, особливо для Лінійних та Стекових шртихкодів. Термін передбачає наявність світлої області на початку та в кінці штрих-коду. Ці області потрібні декодеру сканера визначення меж штрих-коду. Найкраще, якщо ці зони будуть того ж кольору, що й фон штрих-коду.

Більшість штрих-кодів мають стартовий і стоповий символи. Але для того, щоб сканер розумів їх як службові символи, необхідно, щоб він не бачив світло-темних смуг навколо штрих-коду.

Більшість двомірних матричних символік вимоги до наявності вільних зон менш суворі чи відсутні. Найбільш сучасні сканери штрих-коду та термінали ТЗД даних містять потужніші контролери та "інтелектуальні" декодуючі алгоритми, що дозволяють зчитувати штрих-коди, надруковані без вільних зон.